Popis mechanicky polohovacích křesel

Relaxační křesla TV jsou nedílnou součástí interiérů a obývacích pokojů osob všech věkových kategorií. Jedná se o mechanicky polohovatelná křesla, která jsou pohodlnější než klasická křesla či sedací soupravy. Mají dostatečně dlouhou zádovou opěrku, což ocení především osoby vyšší postavy.

Hlavní funkcí moderních relaxačních křesel TV je zajistit svým uživatelům pohodlí a komfort, ať už při sledování televize, poslechu hudby či odpočinku u čtení knihy.

Jedná se o relaxační křesla, která se přizpůsobí Vašim potřebám. Lze si napolohovat nožní opěrku a zádovou opěrku. Při polohování zádové opěrky se mírně nadzvedne sedák pro dosažení relaxační polohy.

Relaxační křesla polohovací

 

Výhody, které nabízí relaxační křesla tv

  • maximální pohodlí
  • polohovatelnost nožní opěrky a opěrky zad
  • vhodné pro dlouhodobé sezení
  • dostatečně vysoká zádová opěrka
  • může mít funkci vyhřívání a vibrační masáž - dle modelu
  • houpací a otočné křeslo - dle modelu
  • příjemné na dotek

 

Princip mechaniky relaxačního křesla:

Zatažením za páčku (obr. 1), která se nachází na boku křesla, se nadzvedne opěrka nohou (obr. 2). S touto opěrkou můžete následně mírným tlakem volně pohybovat směrem dolů. Stejným pohybem, tedy slabým tlakem Vaších zad, lze polohovat také zádovou opěrku (obr. 3). Během vysunutí nožní opěrky a při polohování zádové opěrky dochází k naklonění sedáku pro dosažení relaxační polohy (obr. 4).

Princip polohování křesla relaxačního a křesla TV

 

Funkce relaxačních křesel

Relaxační křesla dle modelu mohou mít několik funkcí: houpání(H), otáčení(O), vyhřívání s vibrační masáži (MS). Například model MD-18/3-OH-MS = relaxační křeslo otočné, houpací s vyhříváním a masáži.

Houpací křeslo

Pohodlné křeslo s houpací funkcí nabízí mírný pohyb křesla dopředu a dozadu. Nejedná se o klasické houpací křeslo s velkým rozsahem houpání. Houpání nefunguje při vysunuté nožní opěrce.

Otočné křeslo

Relaxační křeslo lze otáčet v plném rozsahu tedy o 360°.

Otočné relaxační křeslo o 360 stupňů.

Vyhřívání a vibrační masáž křesla

Pomocí ovladače si lze individuálně zapnout vyhřívání nebo vibrační masáž. Vyhřívání se automaticky po 20-ti minutách vypne.

Ovládání u relaxačního křesla

U vibrační masáže si nastavíte intenzitu ve dvou stupních, styl vibrační masáže a zvolíte si oblast pro masáž.

Relaxační křeslo s vibrační masáži

 

Doporučené produkty2