Proč masážní křeslo

Ne nadarmo se říká – „mé tělo – můj chrám“.  Otevřete dveře do Vaší svatyně a vpusťte dovnitř sílu, radost a uvolněnost… Že nemáte na masáže čas? Tohle všechny my víme, a proto jsme pro Vás našli řešení.

Naše firma Vám představuje masážní křesla určené právě pro Vás. Všem těm, kdo chtějí věnovat svému tělu zaslouženou péči. Jsme tu pro všechny z Vás, kterým záleží na tom, jak se cítí aA chtějí ráno vstávat bez pocitu bolesti zad, nohou, rukou či hlavy.

Pravidelné masáže můžou posílit celé tělo a napomoct od vzniku zbytečných nemocí, které by jinak mohly nastat v důsledku nadměrného napětí.

Nabízíme jak levná masážní křesla do domácnosti, tak luxusní masážní křesla pro nejnaročnější uživatele. Více informací v rozdílech mezi masážními křesly naleznete v článku " Jak si vybrat masážní křeslo".

Co nabízí masážní křeslo

 • hlubokou relaxaci, snížení stresu a únavy
 • zmírnění svalového napětí a ztuhlosti
 • lepší oběh krve a lymfatických tekutin
 • snížení krevního tlaku
 • masáž celého těla
 • bodová masáž (masáž určité části zad)
 • různé masážní techniky (shiatsu, hnětení a další)
 • individuální nastavení masáže (rychlost, intenzita atd...)
 • masáž v pohodlí Vašeho domova
 • masáž pro celou rodinu a přátelé
 • relaxace kdykoliv bez časového omezení
 • masáž na míru pomocí manuálního nastavení
 • několik přednastavených programů
 • komfort a pohodlí především
 • luxusní doplněk pro domácnost

 

Kreativní 3D masáž zad

Tento způsob masáže je výjimečný svým provedením. Tradiční 2D masáž umožňuje vyvíjet tlak na masážní body pouze ze strany na stranu. Kreativní 3D masáž je ovšem o krok na před a dokáže vyvinout pohyb, jak nahoru a dolů, tak směrem do zad a od zad. I zde je samozřejmé individuální nastavení masáže, tedy její hloubky. Doporučujeme zvolit v prvních krocích jemnější tlak a později intenzitu zvyšovat – s těmito kroky tak zmíněná metoda nahradí účinky tradiční masáže. Masážní hlavice jsou svým působením na jednotlivé body například schopny podpořit krevní oběh a dodat tak vitalitu celému tělu a tím působit proti tolik nežádoucímu ochabování svalů.

Masážní křeslo s 3D masáži

Tlak masážních hlavic na tělo. Na prvním obrázku lze vidět tlak hlavic na ramena a šíji. Na druhém obrázku je znázorněn tlak hlavic do těla v oblasti zad.

 

Masážní křeslo nabízí různé masážní techniky 

Kvalitní masážní křesla nabízejí několik masážních technik, které se během automatického programu vystřídají. V manuálním režimu si lze nastavit libovolnou masážní techniku a tou se nechat masírovat.
Automatické programy se liší v přednastavené době masáže a intenzitě. Rozdíl mezi jednotlivými programy je v časové posloupnosti jednotlivých úkonů křesla. Hnětení programu č. 1 začne dříve než u programu č.2. Každý program je nastaven jinak, ale vždy jsou v něm naprogramovány veškeré funkce, kterými je masážní křeslo vybaveno. Výjimkou jsou programy zaměřené na konkrétní oblast těla.

Shiatsu masáž

Shiatsu masážShiatsu masážní technika v překladu znamená "tlak prsty" a je skutečně založena na dávné čínské metodě, která je už po tisíciletí spolehlivým pomocníkem od bolesti těla. Je založena na stimulování hlavních tlakových bodů lidského těla a dokáže tak svým působením zmírnit, nebo dokonce odbourat svalové napětí a ztuhlost, které mohou způsobovat například bolesti hlavy, bolesti v kříži apod.

Klepání

Masáž pleskání u masážního křeslaIntenzivní, důkladné a svěží odbourání stresu, únavy a svalové ztuhlosti zaručí masážní metoda klepání, která svou hbitostí opět uvolní a prokrví potřebná místa Vašeho těla.

Hnětení

Masáž hnětení u masážního křeslaTechnika hnětení je schopna stlačováním intenzivně podněcovat důležité body na těle. Působí plošně a Vám se tam dostane maximálního uvolnění bez nepříjemných pichlavých doteků a dosáhnete tak vytouženého odstranění napětí svalů a ztuhlosti. Vámi nastavená rychlost bude zárukou dokonalé masáže šité přímo na Vás.

Současné hnětení a převalování

Masáž současné hnětení a převalováníPři této technice se o Vás starají hned dva páry masážních hlavic. Soustředění masáže přechází k ramenům, která bývají dle zkušeností nejvíce ztuhlá a bolestivá. Hnětení daných bodů ve směru od shora dolů zbavují únavy i bolesti. Z výzkumů plyne i doporučení, aby největší úhel mezi masážními body byl 40° – i toto samozřejmě masážní křeslo zastává a Vy si nejenže dopřejete příjemnou relaxaci, ale zároveň má tato technika příznivý účinek na nejhlubší bolest.

Hnětení a klepání

Masáž hnětení a pleskáníTento způsob masáže kombinuje hloubkové a intenzivní uvolňující stimulace Vašich svalů. Odstraní napětí a ztuhlost způsobenou přesezením, únavou, nedostatkem či naopak přemírou pohybu. Dokáže tak opět nabudit tělesnou schránku a stimulovat Vašeho ducha pro další den. Tato technika masáže příznivě povzbuzuje krevní oběh a napomáhá ke tvarování svalů.

Rolling - masážní válečky se pohybují nahorů a dolů

Masážní technika rolling - masážní válečky se pohybují nahorů a dolůTato funkce je nepostradatelná pro masážní křesla. Masáž je základní vlastností masážního křesla. Masážní hlavice projíždějí pomalu zádovou oblast a pozvolna uvolňují nadbytečný tlak, stimulují nervy a celkově snižují náchylnost k onemocnění.

 

Vibrační nebo též oscilační masáž

Stará se o celkové uvolnění. Vibrační masáž vyhání únavu a těžkost. V poloze ležmo se projevuje ergonomicky vhodný tvar masážního křesla. Intenzitu vibrací lze individuálně nastavit, jemné oscilace probíhají jako příjemné vlny vaším tělem.

 

Vzduchová masáž

Komplexní masáž celého těla u masážního křeslaPodle mnoha odborných studií na zdraví a pohyb se zjistilo, že právě 10 000 kroků za den je dostačující pohyb pro pozitivní ovlivnění zdraví. Ve skutečnosti je toto číslo pro většinu lidí mnohem menší ať už z důvodu sedavého zaměstnání nebo pracovního vytížení. Masážní křeslo nabízí vzduchovou neboli lymfatickou masáž nohou, rukou, hýždí, beder a remen. Dochází ke střídaní tlaků od vzduchových polštářků k podpoře krevního oběhu a příznivnému ovlivňění rytmu srdce.

 

Reflexní masáž na chodidla

Terapie je založená na reflexních bodech na chodidlech, které odpovídají daným orgánům našeho těla. Každý reflexní bod je zakončením reflexní (nervové) dráhy, která začíná například v mozku, prochází danými orgány a končí na našem chodidle. Reflexní terapie u masážního křesla je prováděna rotujícími masážními válečky, které masírují body na chodidlech.

Odkaz na interaktivní mapu reflexních bodů od Jaroslava Uhry

Reflexní body chodidla - masážní křeslo

 

Speciální poloha Zero Gravity (Nulová gravitace)

Převratný koncept uplatněný u nejmodernějších masážních křesel. Jedná se o takové nastavení polohy křesla, kdy jsou nohy cca o 20 cm výše než hlava. Polohu na zádech s pokrčenými koleny vybrala americká vesmírná agentura NASA jako polohu, ve které mohou astronauti nejsnáze snášet zátěž mnohonásobného přetížení při startu rakety, a nazvala ji polohou nulové gravitace.

Masážní křeslo v poloze zvané ZERO GRAVITY

Důvod, proč je právě tato pozice přínosem jak pro kosmonauty ve startující vesmírné lodi, tak pro běžného člověka v průběhu masáže, je v obou případech stejný – právě v této poloze je nejlépe rozložena váha těla a nejrovnoměrněji (a zároveň i nejméně) zatěžuje páteř. Principem je rozložit váhu těla spíše na povrch zad a na zádové svaly, než na samotnou páteř. Není-li páteř nikde zatížena příliš, má nejlepší podmínky k odpočinku, regeneraci a revitalizaci.

Zvýšení nohou nad úroveň srdce pomáhá odtoku žilní krve z této části těla (jinak ji musí srdce a svaly na nohou pumpovat proti zemské přitažlivosti), čímž ulevuje od otoků a pocitu těžkých nohou.