Masážní křeslo MD-A900

Masážní křeslo MD-A900

Novinka Instalace zdarma

Luxusní masážní křeslo se dvěma masážními mechanismy, které masírují zároveň záda a hýždě. Nejnovější masážní křeslo v naší nabídce. Více

Záruka 24 měsíců

149 900 Kč
Varianta neexistuje
Modro hnědá

ks

Luxusní masážní křeslo se dvěma masážními mechanismy, které masírují zároveň záda a hýždě. Nejnovější masážní křeslo v naší nabídce. Více

Záruka 24 měsíců

Masážní křeslo s duálním masážním mechanismem (Dual Core)

Masážní křeslo MD-A900 je nejnovějším křeslem v naší nabídce. Je to již řada měsíců co jsem naposledy dělal recenzi pro nějaké nové masážní křeslo, avšak jako fyzioterapeut byly poslední dva roky pro mne na prvním místě semináře o lidském těle a znalosti svalů se základy environmentální medicíny. Jistě každý si je vědom toho, že každodenní stres, uspěchaná doba nepřispívá našemu zdraví a samozřejmě víme, že velmi důležitá je prevence. Spousta klientů k nám chodí při potížích s motorikou, problémy se zády a krční páteří.

Jak ale donutit naše tělo k relaxaci, když jsme neustále tlačeni zaměstnavatelem, zákazníky či problémy v rodině, pořád dokola a dokola? Na každého zabírá něco jiného a nelze s určitostí říci, že daná věc či služba funguje s jistotou na všechny! Pro někoho je to sport, četba knihy- do které se necháte vtáhnout, či posezení s přáteli, rodinou, ale také ničím nerušený spánek:)

Lidské tělo je do jisté míry velmi flexibilní nervové a svalové ústrojí, které potřebuje svůj čas na odpočinek. Masážní křesla jsou jednou z možností, jak docílit vytouženého odpočinku. Pomáhají při prevenci, aktuálním problému, i regeneraci. Věřím, že masážní křesla s propracovanější masáží jsou určitě vhodná pro všechny s vertebrogenními potížemi.

Masážní křeslo MD-A900 s dvojitým masážním mechanismem Dual Core

Pojďme si shrnout jak masážní křeslo MD-A900 vlastně funguje? Uvnitř masážního křesla A900 je sada dvou masážních mechanismů (dual Core) navzájem propojených a provádějících současně na různých místech masážní techniky jako hnětení, tření, mačkání, roztírání a další. Masážní mechanismus se pohybuje po ozubených kolejnicích, umístěných uvnitř křesla od hlavy až po hýždě. Masážní mechanismus je komplikované ústrojí skládající se z mnoha částí dohromady vytvářející jedinečnou masáž celého těla. Masážní hlavice si Vás před spuštěním prohmatají a nastaví v závislosti na velikosti a stavbě těla. Během masáže sám určí moment na základě prvotního skenování, kdy je třeba masážní hlavice rozšířit, stáhnout, vysunout nebo zatáhnout.
Masážní křeslo je zařízení, které všeobecně není vhodné pro klasické sezení bez masáže! Zádová opěrka musí být dutá (samozřejmě je potažena čalouněním), pro pohyb masážního mechanismu a Vaše záda by se propadala do meziprostoru. Samozřejmě nevadí, když se masáži zcela oddáte a usnete v něm:) Párkrát se Vám to určitě stane!

Masáž celého těla

Pojďme se vrátit k samotné recenzi masážního křesla MD-A900. Přijdete-li na showroom společnosti MADdiamond, věřím, že každý pozná TOP křeslo v podobě A900. Na první pohled Vás zaujme opravdu nevšední design, zabudovaný ovladač v područce připomínající infotainment v mercedesu a velmi pěkné prošívání vnitřního potahu křesla. Čalounění je z velmi kvalitní syntetické kůže, která je vhodná právě do míst s velkou zátěží na rozpínání a smršťování. Trošku mě mrzí zlatá barva na zákrytu reproduktorů, ale v kombinaci s hnědou barvou všude kolem je to drobný detail. Polstrování je velmi pohodlné, skládá se ze tří vrstev a polštářku. Pokud někdo vyhledává masáž co nejintenzivnější, určitě doporučuji oddělání vrchních dvou. Součástí křesla je tablet sloužící pouze na ovládání křesla. Není zde možné nahrát či stáhnout jiný program či hry a tím snižovat jeho životnost.

Barevné provedení

Minulost v podobě černé a béžové je dávno za zenitem. Trendem je decentní mix několika barev. Jsou tři provedení k dispozici:

 • elegantní a stylová- šedé boky a vínovo-hnědé čalounění, perfektní společník všech místností
 • sportovní, decentní- ideální přítel zimních zahrad a obývacích pokojů
 • nevšední styl- zajímavé propojení barev zlaté s hnědými doplňky

Všechna barevná provedení dokáží zaujmout a zahřát, které si vyberete Vy?

Co masážní křeslo umí a jaké jsou jeho přednosti?

 • Novinka: Dual Core masážní mechanismus
 • Novinka: Ineligentní detekce postavy
 • Novinka: "J" trajektorie - zakřivená kolejnice pro větší rozsah masáže až 1160mm
 • Novinka: Prodloužení vrchní části podnožky o 90mm
 • Novinka: Plošná lymfatická masáž na ruce a nohy
 • Novinka: Dvouúrovňová poloha Zero Gravity pro maximální pocit relaxace
 • Novinka: Bezdrátové nabíjení telefonu
 • Save place
 • 12 automatických programů
 • Extra tichý chod
 • Funkce Save Place pro úsporu místa
 • Funkce protahování Shiatsu stretch
 • Vyhřívaní zad
 • Vyhřívání nohou
 • Vzduchová masáž chodidel + rotující válečky na chodidla
 • Vzduchová masáž nohou, hýždí, beder, rukou, ramen
 • Masáž akupunkturních bodů
 • Nový rozsah masáže od zad po hýždě
 • Terapie chodidel
 • Reproduktory pro poslech hudby, Bluetooth
 • Inteligentní ovládání pomocí tabletu
 • Odkládací prostor přímo na křesle

MD-A900 jsem měl možnost testovat zhruba měsíc a rozhodně si mě za tu dobu získala! Vzhled, zpracování, provedení, kvalita masáže, snadnost a možnosti nastavení… pecka! Věřím, že pokud přijdete na showroom a budete vybírat i mezi levnějšími, určitě Vás to bude jedním okem táhnout právě k A900.

Dual Core

Novinkou v oblasti masážních křesel je dvojí masážní mechanismus tzv. "Dual Core" se 2 a 4 masážními hlavicemi. Ve spodní části se pohybují 4 masážní hlavice v rozsahu 830mm a vrchní dvojhlavice v rozsahu 630mm. Souborem mechanismů docílíme rychlejší a účinější masáže, v praxi to znamená: masáž čtyř rukou současně. Lze nastavit několik masážních technik, rychlost prováděné masáže, vzdálenost masážních hlavic mezi sebou, intenzitu, bodovou i oblastní masáž. Masážní bloky mají plynulé pohyby a propracované tahy s cílem hloubkové a intensivnější masáže.

Rozsah masáže u duálního mechanismu

Detekce těla s inteligentní masáží

Novinkou v oblasti skenování je současný tlakový senzor spolu s infra senzorem. Před samotnou masáží, se hned po spuštění, spustí automatický sken postavy a teprve po zjištění všech parametrů se spustí samotná masáž. Nezáleží jestli jste muž, žena, vysocí, silní. Křeslo se nastaví přesně na danou postavu!

Přesnější detekce postavy

Masážní bloky nabízí větší rozsah masážních hlavic než doposud. Hlavice umožňují celkově větší rozpětí ve všech osách a zajistí perfektní masáž krční páteře a trapézového svalstva. V bederní oblasti je na páteři S zakřivení a masážní křeslo si s ním rovněž poradí bravurně na 120%.

Masážní mechanismus u křesla

Na testování se mi nejvíce líbil program Thai strech, umožňující téměř dokonalé protažení celého těla. Cítíte protahování nejen stehenních svalů ale místy máte pocit, že se Vám prodlouží páteř alespoň o jeden obratel.

Simulace protažení těla u masážního křesla Protažení na masážním křesle

Další z velmi povedených programů je Waist and Hip vhodný spíše pro sportovce a osoby vyhledávající silnější masáž. Pocitově budete z masáže nadšeni. Hlavice Vám rotují po celém těle se zaměřením na bedra. Krouživé pohyby sladěné se vzduchovou masáží vytváří dojem skutečné ruční masáže.

Vzduchová masáž je prostě fantastická. Konečně cítíte PLOŠNOU vzduchovou masáž, čehož jsem se za dobu testování v minulosti nikdy nesetkal. Vždy byl airbag soustředěn spíše na jedno místo a zde je přesně naopak!

J trajektorie

"J" trajektorie je nezbytná ke splnění nejvyšších trendů v oblasti masážích křesel! Výhodou oproti klasickým modelům je to, že v případě menších postav se bedra nedotýkají přímo zádové opěrky díky kratší stehenní kosti a masážní hlavice Vás v bederní oblasti nemohou masírovat v nejvyšší kvalitě. U J trajektorie tato nedokonalost cela odpadá, protože sedíte přímo na hlavicích a ono hluché místo ani nevznikne. Aktivní prostor masáže je samozřejmě mnohem delší (asi o 30-40cm) ke klasickým křeslům. Plně věřím, že do cca 5-10let nebude na trhu jediné křeslo bez této funkce.

Poloha ZeroGravity pro lepší uvolnění a regeneraci těla

Maximální úhel náklonu křesla - poloha vhodná pro protažení

Maximální úhel náklonu křesla - poloha vhodná pro protažení

Poloha vhodná pro masáž

Funkce Zero Gravity - poloha vhodná pro masáž

Save place

Všem již dobře známá technologie, kdy křeslo je možné umístit cca 10cm od stěny a není možné jeho poškození. Křeslo při polohování posouvá dopředu. Tím šetří spoustu místa i v menších prostorech.

Funkce Save Place pro úsporu místa

Prodloužení nožní opěrky

Další novinkou je podnožka, která se dělí na dvě části. Při standardním provedení je horní část pevná a spodní je možné mechanicky nebo elektronicky pomocí pístu prodloužit. U MD-A900 jsou posuvné obě části. Spodní část je posuvná o 160mm a horní část je nastavitelná o 90mm. Konečně si mohou užít fixaci kolen i vyšší postavy. Funkce je vynikající

Prodloužení nožní opěrky - základní poloha Prodloužení spodní části nožní opěrky Prodloužení vrchní části nožní opěrky

Vyhřivání

Vyhřívání se využívá ke zlepšení prokrvení a uvolnění dané oblasti, uvolňuje svalové křeče a tlumí bolest. Tepelná terapie je výborná pro přípravu další terapie jakou je masáž. Karbonová vlákna v oblasti zad, lýtkových svalů a kolen mají velmi rychlou akceleraci teploty a teplo samotné cítíte prakticky ihned po spuštění. Nahřáté svaly lépe absorbují jednotlivé masážní tahy. Většina křesel se soustřeďuje pouze na oblast beder, avšak u A900 cítíte teplo prakticky po celých zádech. Na kolenou je tepelná masáž obzvláště příjemná. Vyhřívání se aktivuje dotykem jednoho tlačítka pro danou oblast a myslím, že tepelná masáž nesmí u nejluxusnějších masážních křesel chybět.

Vyhřivání křesla

Ovládání tabletem

Novinkou je dotykový displej, zobrazující všechny potřebné informace o právě probíhající masáži. Vše je maximálně přehledné a uživatelsky nenáročné, zvládne ovládat opravdu každý. A900 disponuje více než 10 automatickými programy, mezi nimiž je rozdíl v časové posloupnosti jednotlivých úkonů křesla- během programu se postupně zapnou všechny funkce včetně různých technik, avšak rozdílné době a nastavení.

Integrované ovládání na křesle Ovládání křesla pomocí dálkového ovladače

Hudební doprovod masáže pro lepší relaxaci

Máte možnost použít chytrý telefon tablet? Připojte zařízení přes Bluetooth a užívejte si jedinečné masáže za poslechu Vaší oblíbené hudby.

Poslech hudby - reproduktory

Odkládací prostory

Masážní křeslo disponuje na jedné straně bezdrátovou nabíječkou a na druhé odkládacím prostorem pro hodinky, prsteny apod. Podložka je samozřejmě pogumovaná s protiskluzem. Nedílnou součástí je i USB port pro možné kabelové nabíjení.

Odkládací prostory a USB port Odkládací prostor a bezdrátové nabíjení Luxusní masážní křeslo MD-A900 s dvojitým masážním mechanismem

Shrnutí

Co k masážnímu křeslu MD-A900 dodat? Má mysl je skálopevně přesvědčena, že se jedná o aktuálně nejlepší masážní křeslo na našem trhu a troufám si říci, že v dané ceně i v Evropě. Na trhu jsou k dostání i dražší masážní křesla, ale vyzkoušejte si je! Funkcemi, vzhledem, samotnou masáží se ani zdaleka nepřiblíží A900.

Parametry
Nastavitelný čas masáže 10,20 nebo 30 min
Minimální šířka dveří 72 cm
Typ masáže 3D
Vzduchová masáž Chodidla, Lýtka, Boky, Ruce, Bedra, Ramena
Save Place Ano
Zero Gravity Ano
"J" trajektorie Ano
Počet masážních mechanismů 2
Prodloužení nohou Elektronické
Nastavitelná opěrka lýtek Ano
Mechanická masáž lýtek Ano
Vyhřivání Záda, Nohy
Reproduktory Ano
Rozměry v základní poloze (d x š x v) 165 x 83 x 125 cm
Rozměry v napolohovaném stavu (d x š x v) 193 x 83 x 83 cm
Maximální hmotnost uživatele 130 kg
Hmotnost křesla 146 Kg
Spotřeba 180 W
Napájení 220 - 240V, 50/60 Hz
Spotřeba v pohotovostím režimu 1 W
Rozměry krabice 1 (d x š x v) 160 x 85 x 88,5 cm
Rozměry krabice 2 (d x š x v) 120 x 37 x 70 cm
Rozměry krabice 3 (d x š x v) 56 x 54 x 61 cm