Vibrační plošiny - obecný popis

Vibrační posilovací stroje neboli vibrační plošiny jsou nedílnou součástí wellness studií a relaxačních center. Jejich oblíbenost v posledních letech vzrostla hlavně kvůli výborným výsledkům při formování postavy. Cvičení na vibračních plošinách je velmi snadné a stačí jen pár minut denně. Hlavní princip vibračních plošin spočívá ve vychýlení těžiště a k opětovné stabilitě je třeba aktivovat různé svaly. Čím větší a rychlejší vibrace nastavíme, tím je větší nestabilita. Jednotlivými cviky posilujete hlavně určitou skupinu svalů. Velmi účinné cviky jsou na stehna, boky, hýždě, břicho, ale i na prsní svalstvo, bicepsy a lýtka.
S nastavitelnou intensitou vibrací jsou vibrační plošiny vhodné pro uživatele jakéhokoliv věku, bez ohledu na jeho fyzickou kondici.
Vibrační posilovací stroje všech cenových kategorií umožňují přednastavené automatické programy, které dokáží simulovat například chůzi do kopce, zátěžový případně vytrvalostní trénink. Vibrační plošiny redukují celulitidu, stimulují podkožní tuky,  formují Vaši postavu, podporují krevní oběh.

Vibrační plošiny umožňují několik typů pohybů: vertikální a horizontální. Nejúčinnější je spojení obou těchto pohybů dohromady. Skloubením těchto pohybů dosáhnete tzv. bočních vibrací (kdy se jedna strana desky zvedá a druhá jde dolů) a klasického vibračního pohybu (nahoru a dolů). Samozřejmě,že přístroje umožňující oba pohyby jsou daleko dražší než klasické- základní plošiny, u kterých je pohyb založen pouze na bočních vibracích.

Do fitness center se samozřejmě doporučují dražší přístroje jako vibrační posilovací stroj BD-F-1720 a vibrační plošina MD 2800S (s vertikálním i horizontálním pohybem), na kterých dosáhnete perfektních výsledků, ale velmi dobře jsou použitelné i v domácnostech! 

Ptáte-li se ,,Jak často a jak dlouho je třeba cvičit?´´- určitě v závislosti na Vaší fyzické zdatnosti. Lidé, kteří nesportují cítí únavu zhruba po 2-4 minutách při nižších frekvencích, proto doporučujeme u začátečníků cvičit obden a postupně zvyšovat frekvenci i dobu cvičení. U pokročilých je možné cvičit zhruba 15-20 min denně a střídat cviky. 

 

Přiklad několika cviků na vibrační plošině

Cviky na vibrační plošině