Popis elektricky polohovacích křesel

Polohovací křesla jsou pohodlnější, než klasická křesla a navíc umožňují polohování nožní a zádové opěrky. Elektrické polohování oceníte především při delším sezení, protože jedním stiskem můžete polohovací křeslo jakýmkoliv směrem polohovat a tuto polohu bude držet, doku ji zase nezměníte. Zádová opěrka a podnožka se polohuje samostatně. Eletkricky polohovací křeslo je vhodné i pro seniory. Nejen tato věková skupina ocení možnost elektrického polohování křesla směrem nahoru a dolů, což usnadní nasedání a vysedání z křesla.

Pozor! Naše elektricky polohovací křesla neumožňují vibrační ani jiné masáže!
Pozor! Křesla s masáží nejsou určená pro dlouhodobé sezení.

Co nabízí elektricky polohovací křeslo

  • poloha pro snadné nasedání a vysedání
  • samostatné polohování zádové opěrky a opěrky nohou
  • pohodlnost, která umožní dlouhodobé sezení a odpočinek
  • křeslo vhodné i pro seniory a osoby s pohybovými problémy
  • elektrické polohování pomocí dálkového ovladače
  • zádová opěrka dostatečně dlouhá na podepření hlavy
  • polohovací křeslo jako luxusní doplněk pro domácnost

Proč je vhodné polohovací křeslo pro seniory?

Poloha pro usnadnění vstávání a nasedání funguje na principu elektrického polohování pomocí pístu. Křeslo si zvednete do požadované výšky a postavíte se před něj. Stehny dosednete na sedací část a stiskem tlačítka se s Vámi křeslo bude snižovat až do klasického sedu. Pro vysedání je princip opačný. Polohovací křesla s touto funkcí jsou nedílnou součástí domácností.

Snadné nasedání a vysedání pro seniory Relaxační křeslo Nezávislé elektrické polohování křesla Relaxační poloha vleže

Proč volit nesynchronizované elektrické polohování křesla?

U polohovacího křesla lze polohovat nožní opěrku nezávisle na zádové opěrce. To znamená můžete si zvednou jen nohy a nebo sklopit pouze záda. Tato funkce je velice důležitá pro libovolné nastavení polohy celého křesla. Takže každý si vybere a snadno nastaví vlastní oblibenou polohu. Existují i polohovací křesla se synchronizovaným polohováním, to znamená, že si polohujete záda a nohy současně. Nedocílite pouze polohy kdy máte zvedlé nohy a záda rovně.

Montáž koleček pro pojízdné polohovací křeslo

Všechny dvoumotorové polohovací křesla se standartně dodávájí pouze se zadními kolečky, které jsou určeny pouze pro občasnou snadnější manipulaci. Přední část je pevná pro zajištění stability křesla během sezení a polohování. V případě zájmu nabízí naše firma montáž nových koleček, to znamená celkem 4 kolečka, kdy vepředu jsou 2 s brzdou a vzadu jsou 2 bez brzdy. Kolečka svým průměrem 50mm zajistí plynulý pohyb křesla se sedící osobou. Brzdy na předních kolečkách jsou z důvodu stability během sezení, aby se Vám křeslo neposunovalo. Navíc jsou namontovány speciální podpěry a přípravky, aby byla zajištěna stabilita během polohování.

Po namontování přídavných koleček se nadzvedne křeslo o cca 5cm. U menších postav může dojít k situaci, kdy se v poloze vsedě nohama nedotknete země.

Přídavná kolečka pro polohovací křesla

Podpory při nasedání a vysedání Kolečka pro polohovací křeslo